Ciekawostki o filmach z serii Harry Potter

Pierwszy film z serii Harry Potter ukazał się w 2001 roku. Chociaż Daniel Radcliffe – wraz z pozostałymi aktorami wcielającymi się w młodych czarodziejów – dopiero zaczynał swoją przygodę z kamerą, to seria była skazana na sukces.

W końcu książki napisane przez J. K. Rowling były wyjątkowe, a magiczny świat wprost uwalniał się z kart powieści. Co najważniejsze, jej miłośnikami były nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Ponieważ autorka przygód młodego czarodzieja niedługo wyda swoją pierwszą powieść dla dorosłych, postanowiliśmy przygotować dla Was ciekawostki związane z ekranizacjami jej najpopularniejszego dzieła.

1. Monety w Banku Gringotta

Na potrzeby dwóch ostatnich filmów stworzono aż 210 000 monet, które zostały wykorzystane w scenach w Bank Gringotta.

2. Wyjątkowe różdżki

Każda z różdżek wykorzystanych w filmach Harry Potter jest inna.

3. Wielka Sala

Jedną z pierwszych scenografii stworzonych na potrzeby ekranizacji Harry’ego Pottera była Wielka Sala. Jej budowa trwała 18 tygodni, natomiast w jej wnętrzu mogłyby się zmieścić aż 22 angielskie autobusy.

4. Powracająca blizna

Najsłynniejsza blizna świata była nakładana aktorom około 5800 razy. Dlaczego tyle? Ponieważ Daniel Radcliffe miał swoich kaskaderów, a wiele scen trzeba było powtarzać.