Sucker Punch od Zacka Snydera

Rewelacyjny, chociaż przez wiele osób niedoceniony, „Sucker Punch” to kolejne dzieło Zacka Snydera – reżysera, który na swoim koncie ma między innymi takie filmy jak „Watchmen” czy „300”.

Scenariusz filmu „Sucker Punch” napisali wspólnie Zack Snyder i Steve Shibuya, a sama historia przedstawia się naprawdę oryginalnie – mamy tu dziewczynkę Babydoll (zagraną przez Emily Browning), która zostaje przez złego ojczyma umieszczona w zakładzie psychiatrycznym. Ponieważ są to lata pięćdziesiąte, za pięć dni ma zostać poddana zabiegowi lobotomii, co pomoże ojczymowi w przejęciu spadku, jaki matka dziewczynki zapisała jej przed śmiercią.

Historia wydaje się więc ciężka, jednak dzięki rozmaitym wstawkom, które rozgrywają się głównie w świecie wyobraźni dziewczynek – do Babydoll dołączają inne pacjentki – film posiada dwie warstwy, dzięki czemu nie przytłacza widza swoją historią. Jedną z nich jest wspomniana już, realistyczna warstwa, natomiast drugą stworzono przy wykorzystaniu rozmaitych efektów specjalnych, dlatego też dziewczyny walczą ze smokiem, zabijają żołnierzy, wykradają bombę z pędzącego pociągu pełnego robotów i przeżywają wiele innych niebezpieczeństw.

Film z przesłaniem, który jednak przez zbyt duży rozmach nie trafi do każdego widza.

Reżyseria: Zack Snyder
Scenariusz: Zack Snyder, Steve Shibuya
Na podstawie: Zack Snyder
Występują: Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone, Vanessa Hudgens, Jamie Chung, Carla Gugino, Oscar Isaac, Jon Hamm