Obcy są wśród nas – premiera filmu Intruz

Intruz

Stephenie Meyer, autorka sagi “Zmierzch” znowu działa na naszą wyobraźnię. Tym razem poprzez film pt. “Intruz” (“The Host”), który od niedawna możemy oglądać w kinach.

Fabuła filmu opowiada o idealnym świecie, w którym ludzie są do siebie przyjaźnie nastawieni, akceptują się, są mili, dalecy od konfliktów, sporów i wojen. Problem jednak stanowi fakt, że ten doskonały świat stworzyli tak naprawdę kosmici, a nie ludzie.

Przybysze z kosmosu

Owszem – ciała są ludzkie, ale to co w nich siedzi to dusze przybyszów z kosmosu. Nie wszystkim podoba się taki stan rzeczy, a już na pewno nie podoba się to ludziom, którym udało się uniknąć zaszczepienia obcej duszy. Buntownicy, bo tak określa się ostatnich wolnych ludzi na ziemi, walczą o przetrwanie swoje i ludzkiego gatunku. Swoją własną walkę toczy również główna bohaterka – Melanie, która nosi w sobie obcą dusze, ale nie zamierza się jej poddać po dobroci.

Film ciekawy, z gatunku fantastyki, z bardzo dobrą obsadą: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger, Jake Abel, William Hurt, Scott Lawrence.