Sin City – Miasto grzechu

Film „Sin City” z 2005 roku spokojnie można określić mianem najlepszej adaptacji komiksu, jaka kiedykolwiek została zrealizowana. Pomimo upływu lat wciąż można zachwycić się tą ekranizacją, co pokazuje jak wiele pracy włożono w jej stworzenie.

„Sin City” to ekranizacja trzech komiksów autorstwa Franka Millera (ich tytuły to: „Sin City”, „Krwawa jatka” i „Ten żółty drań”). Akcja filmu rozgrywa się w Mieście Grzechu, w którym spotkać można wszystkich – skorumpowanych policjantów oraz takich, dla których prawo jest najważniejsze; luksusowe prostytutki oraz zabójcze piękności; psychopatów i samotnych mścicieli – to właśnie różnorodność postaci sprawia, że film jest tak bardzo ciekawy.

Oryginalni bohaterowie to nie wszystko, co „Sin City” ma do zaoferowania widzowi, bo jak przystało na produkcje wyreżyserowane przez Roberta Rodrigueza, dopracowany jest w tym przypadku każdy, nawet najdrobniejszy element.

Wyjątkowa oprawa, utalentowani aktorzy i kultowy komiks, na którym oparto film. Czy można chcieć czegoś więcej?

Reżyseria: Frank Miller, Robert Rodriguez
Scenariusz: Robert Rodriguez
Na podstawie komiksu: Frank Miller
Występują: Mickey Rourke, Clive Owen, Bruce Willis, Jessica Alba, Benicio Del Toro, Brittany Murphy, Elijah Wood, Rosario Dawson, Nick Stahl