Duke Nukem w popkulturze

Seria gier Duke Nukem ma wielu miłośników, szczególnie wśród graczy starszych stażem. Jeżeli ktoś nie wie o czym mowa, powinien jak najszybciej zapoznać się z niniejszym artykułem i nadrobić zaległości.

W 1991 roku pojawiła się pierwsza część gry Duke Nukem i była to raczej niezbyt oryginalna produkcja. Prosta platformówka składała się z trzech poziomów, w których trzeba było skakać, strzelać, skakać i… przeżyć. Gra spotkała się jednak z dobrym przyjęciem, więc już w 1993 roku pojawiła się jej kontynuacja.

Sama rozgrywka nie różniła się zbytnio od tej, którą można było znaleźć w części pierwszej. Gra natomiast została trochę rozbudowana. W 1996 roku pojawiła się trzecia część i tym razem był to strzał w dziesiątkę. Wspaniała trójwymiarowa grafika i wyjątkowy klimat w połączeniu z charakterystycznym bohaterem, w którego wcielał się gracz, sprawiły że gra szybko zyskała status produkcji kultowej.

Twórcy postanowili po raz kolejny dostarczyć graczom powody do radości i zapowiedzieli grę Duke Nukem Forever. Początkowo miała ona pojawić się w 1998 roku, ale z różnych powodów zaczęły się opóźnienia. Zmiana technologii, dodawanie nowych elementów, wykupienie praw do gry przez inne studio – to wszystko sprawiło, że stopniowo zamiast coraz większych oczekiwań, gracze mieli coraz więcej powodów do żartów na temat gry, która prawdopodobnie nigdy nie ujrzy światła dziennego.

W międzyczasie wydano co prawda kilka części na popularne wówczas konsole, ale nie były to zbytnio udane produkcje. Dopiero w 2010 roku ogłoszono, że gra jednak wyjdzie i to już… niedługo. Premiera ponownie była przesuwana, aż w końcu 14 czerwca gra pojawiła się w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Czy warto było tyle czekać? Zdania są podzielone, ale trzeba przyznać, że Duke Nukem Forever wciąż trzyma poziom.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.