Gra The Walking Dead

Bazująca na znanych komiksach Roberta Kirkmana gra The Walking Dead to przygodówka typu point’n’click. Jej twórcami są pracownicy studia Telltale Games, znanego z takich tytułów jak Sam and Max, Tales of Monkey Island oraz Back to the Future.

Fabuła gry

Tym razem twórcy umożliwiają nam wcielenie się w jednego z nielicznych ocalałych, którzy muszą spróbować odnaleźć się w świecie opanowanym przez zombie. Będzie to o tyle trudne, że nie tylko zombie, ale również inni ocalali będą próbowali pozbawić nas życia. Nasz bohater – Lee Everett – zaczyna swoją przygodę w chwili, w której Rick Grimes (postać znana z serialu i komiksu) zapada w śpiączkę. Żeby było ciekawiej, Everett nie jest policjantem, tylko… mordercą.

W przeciwieństwie do wielu gier o tematyce zombie, w The Walking Dead nie chodzi wyłącznie o zastrzelenie jak największej liczby przeciwników. Zamiast tego będziemy musieli prowadzić dialogi z innymi bohaterami, rozwiązywać proste zagadki i zbierać przedmioty, dzięki którym wzrosną nasze szanse na przeżycie.

Podział na epizody

Kolejną rzeczą odróżniającą The Walking Dead od wielu innych gier jest podział na epizody – na razie udostępniono tylko pierwszą część, a jej ukończenie zajmie graczom około dwóch godzin. Aby poznać dalszy ciąg historii gracze będą musieli poczekać miesiąc (a później kolejny, gdyż odcinki będą ukazywały się co cztery tygodnie) i sięgnąć po drugi epizod. Na razie zaplanowano ich pięć, przy czym – jak nietrudno się domyśleć – za każdy trzeba będzie zapłacić. Warto zatem od razu zakupić cały sezon, bo wtedy będzie to najbardziej opłacalny zakup (chociaż i tak trudno to powiedzieć o grze, którą można skończyć w dziesięć godzin).

Grafika jest nieco komiksowa i powinna spodobać się miłośnikom pierwowzoru (w przeciwieństwie do komiksów „The Walking Dead” obraz w grze jest kolorowy). Rozczarowani mogą być natomiast ci, którzy liczyli na rozległy świat, gdyż tutaj mamy jasno wytyczoną ścieżkę, którą musimy podążać.

Można też narzekać na sterowanie, bo chociaż jest ono bardzo minimalistyczne (grę można w zasadzie przejść jedną ręką), to na początku gracze mogą mieć trudności z połapaniem się, kiedy trzeba wcisnąć klawisz nr 1, a kiedy 2 lub 3, aby nasza postać przestała przyglądać się zamkniętym drzwiom tylko je w końcu otworzyła.

Każdy wybór ma znaczenie

Twórcy zapowiedzieli, że decyzje podejmowane przez gracza w pierwszym epizodzie będą miały wpływ na kolejne odcinki. Na razie jednak trudno to zweryfikować.

Gdzie kupić The Walking Dead?

Gra sprzedawana jest wyłącznie w cyfrowej dystrybucji i można ją zakupić na przykład na platformie Steam.

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.