Listopadowe premiery najbardziej oczekiwanych gier na PC i PS3

Premiery-gier

Listopad 2013 to kolejny miesiąc debiutów dobrych tytułów gier na komputer i konsole.

Call of Duty: Ghosts

Jako pierwszy należy wskazać znany już tytuł: Call of Duty: Ghosts. Jest to kolejna odsłona bardzo popularnej gry, której akcja toczy się we współczesnych Stanach Zjednoczonych. W grze USA nie są jednak potęgą, a dodatkowo zostały zaatakowane. Na ratunek spieszy specjalna jednostka wojskowa Ghosts. Gracz wciela się w rolę jednego z jej członków i razem ze swoim oddziałem rusza do walki. Ciekawostką jest tutaj fakt, że scenariusz gry Call of Duty: Ghosts stworzył Stephen Gaghan, który nie tak dawno zdobył Oscara za film pt. “Traffic”.

Akcja gry jest szybka, zaskakująca i bardzo emocjonująca. W porównaniu do poprzednich części tytuł został wzbogacony o możliwość edycji własnego żołnierza, a także o możliwość wpływania na zachowania innych członków jednostki poprzez wydawanie prostych poleceń.

Call of Duty: Ghosts została przygotowana na PC i PS3, X360 a data premiery gry to 5 listopada 2013.

World of Warplanes

Drugą ciekawą nowością jest gra pt. World of Warplanes. Jest to produkcja z gatunku gier MMO, w której gracz będzie mógł usiąść za sterami samolotów myśliwskich z początku XX wieku. Gracz, który zechce poprowadzić szybki, koreański odrzutowiec będzie musiał przejść przez kolejne etapy zaczynając od pilotowania przedwojennych dwupłatowców. Ponieważ każdy samolot ma swoje własne współczynniki, gracz będzie musiał wykazać się dobrymi umiejętnościami taktycznymi aby pokonać wrogów i doprowadzić misję do końca.

Jednym z atutów gry jest prowadzenie akcji zarówno w powietrzu, jak i na lądzie. Ponadto gracz wraz z postępem gry rozwija swoją jednostkę i umiejętności.

Premiera światowa gry zaplanowana jest na 12 listopada 2013, a polska premiera na 13 listopada 2013. Gracze nie będą musieli opłacać abonamentu ponieważ producent będzie zarabiać dzięki mikropłatnościom.