Rysunkowa Ucieczka

Rysunkowa-ucieczka-gra

W Rysunkowa Ucieczka, jak sam tytuł wskazuje, chodzi o to by rysować różne figury które pozwolą nam przedostać się do następnej planszy.

Gracz kontroluje postać kobiety ubranej w strój lisa która przypadkiem trafiła do baśniowej krainy. Nasza bohaterka nie wie jak wrócić do domu więc decyduje się zwiedzać otaczający ją świat. W grze poruszamy się za pomocą klawiszy WSAD lub strzałek. Kolejnym zadaniem w Rysunkowa Ucieczka jest zbieranie rozrzuconych po planszach monet.

Na każdej planszy znajdziemy tabliczki informacyjne zawierające przydatne wskazówki. Już na początku rozgrywki, gracze odkryją że ich postać potrafi tworzyć a także niszczyć przeróżne elementy krajobrazu.

Rysunkowa ucieczka

Copyright: Wyspagier.pl

Za pomocą lewego przycisku myszy możemy rysować różne przedmioty które, jak np. most, pomogą nam się przedostać do inaczej niedostępnych miejsc. Jeżeli narysowany przez Ciebie obiekt nie spełnia swojego zadania lub jest już nie potrzebny to wystarczy na niego kliknąć a on zniknie bezpowrotnie. Tworzenie obiektów za pomocą rysowania strasznie jednak męczy naszą bohaterkę to też pamiętaj by po drodze zbierać serduszka które dodają jej energii do dalszej podróży. Na końcu każdej planszy znajduje się różowy diament. Po zakończeniu każdego poziomu wyświetlane nasze wyniki. Obiekty oraz element krajobrazu rysować można w dwóch kolorach: czerwonym i niebieskim. Niebieskie konstrukcje muszą być do czegoś przymocowane lub na czymś się opierać. Oznacza to więc iż muszą one być przymocowane do kamienia lub do platformy, w przeciwnym wypadku zawalą się i roztrzaskają o ziemię. Czerwone konstrukcje nie wymagają żadnego wsparcia i zawsze znajdować się będą tam gdzie je narysowaliśmy. Wygląda to jakby lewitowały one w powietrzu. Aby zbudować niebieską konstrukcje wystarczy wcisnąć przyciskiem 1, zaś przycisk 2 pozwoli nam rysować czerwone obiekty. Zawsze staraj się tworzyć konstrukcje odpowiadające potrzebom Twojej bohaterki we właściwym czasie. W paru pierwszych planszach, dostrzec można przerywane linie sugerujące gdzie powinieneś narysować swoje konstrukcje.

Rysunkowa ucieczka 2

Copyright: Wyspagier.pl

W późniejszych planszach nie ma już tego udogodnienia i sami będziemy musieli się nagłowić. Powodzenia!