World of Warcraft, czyli król jest tylko jeden – część 1

World of Warcraft (w skrócie WoW) to gra, o której słyszeli prawdopodobnie wszyscy komputerowi gracze. Ta gra z gatunku MMORPG zyskała na całym świecie sławę niemożliwą do opisania.

Wydana w 2004 roku przez firmę Blizzard produkcja od razu przyciągnęła wielkie grono zwolenników. Wraz z upływem czasu stopniowo wzrastało „parcie” na WoWa. Po trzecim dodatku (o czym później) zarejestrowanych graczy było już 11 milionów (na całym świecie) – żeby uświadomić sobie ogrom sławy tej produkcji, wystarczy wspomnieć, że mniej mieszkańców ma Portugalia.

Zobacz również: Recenzja gry Warcraft II Battle.net Edition

The Burning Crusade

Przedstawiając tę wielką produkcję ciężko jest od zacząć od jednej rzeczy, gdyż ogrom materiału przytłacza. Rozpoczniemy zatem od opisu poszczególnych części gry. Jak już wspomniałem, gra zadebiutowała w 2004 roku zdobywając wielką rzeszę fanów już na starcie. Azeroth, kontynent na którym śmiałkowie zaczynali swoją przygodę, został świetnie przygotowany do eksploracji i zdobywania obycia z grą. Dwa lata później powstał pierwszy dodatek: The Burning Crusade (przez fanów uważany za najlepszy dodatek do gry) – oferował on odkryty świat, wraz z którym usprawniono model PvP oraz powiększono ilość zdobywanych poziomów.

Wrath of the Lich King

W grudniu 2008 roku ujrzało światło drugie rozszerzenie zatytułowane Wrath of the Lich King, a wraz z nim przygoda mająca na celu pokonanie Arthasa (upadłego paladyna znanego z serii Warcraft). W pewien sposób cyklicznie, bo po kolejnych dwóch latach, do sprzedaży trafił ostatni (jak do tej pory) dodatek – Cataclysm, a cały świat Azeroth został sparaliżowany przez potężnego smoka Deathwinga, który zdołał wyrwać się ze zniewolenia i sieje postrach w krainie naszych internetowych bohaterów.

Mists of Pandaria

Lecz to nie koniec, gdyż Blizzard już zapowiedział wydanie kolejnego dodatku – Mists of Pandaria to całkowite odcięcie od dotychczasowych przygód, które może wnieść powiew świeżości do ciągle eksploatowanego wirtualnego świata.

Ciąg dalszy nastąpi…

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.