Anatomia. Monotonia – zapowiedź audiobooka

„Anatomia. Monotonia” jest debiutancką powieścią Edy Poppy – norweskiej pisarki, która znana jest z czasopism nie tylko norweskich, ale także amerykańskich i angielskich.

Powieść w formie audiobooka jest świetnie napisaną publikacją opowiadającą o ekstremalnych formach miłości, jej granicach, pożądaniu i fantazjach. Nie brakuje w niej nagości, a także namiętności. Głównymi bohaterami są Var i Lou – małżeństwo z kilkuletnim stażem. Zarówno ona, jak i on podchodzą w niezwykle liberalny sposób do wierności, tworząc wspólnie luźny związek.

W książce nie brakuje wielu odniesień do francuskiej literatury oraz filmu, a dzięki krótkim zdaniom, scenom i rozdziałom tempo akcji jest naprawdę szybkie. Warto zauważyć, że wszystkie tytuły rozdziałów odnoszą się do filmów, książek oraz piosenek międzynarodowego kanonu.

Ragnhild Moe, bo tak naprawdę nazywa się Edy Poppy, otrzymała za swój debiut literacką Nagrodę im. Sørena Gyldendala za zdecydowanie najlepszą współczesną powieść miłosną. Już wkrótce ukażą się przekłady książki na język niemiecki, włoski i francuski, a polscy czytelnicy będą mogli zapoznać się z nią już 16 sierpnia 2012 roku.

Fragment książki “Anatomia. Monotonia”:

– Oto moje warunki: jeśli zdołasz zakochać się w innym mężczyźnie tak, jak kiedyś zakochałaś się w Kochanku… Cóż, obiecuję, że zerwę wtedy z Sid. Wtedy koniec między mną a nią.

– Mówisz poważnie?

– Nie nadaję się zbytnio do prozy życia, rutyny. A więc…?

– Ponowne zakochanie?

– Tak.

Pomyślałam sobie, że to zabawa… Jakie jest znaczenie zabawy? To coś, co człowiek robi, żeby się rozerwać, a ja lubię rozrywki, zwłaszcza razem z Lou. Poza tym myśl, że odejdzie od Sidney, że spotkam innego mężczyznę, myśl o zakochaniu, zdradzie i zniszczeniu, to pociągająca myśl. Bo ja chcę patrzeć na życie z humorem. Chcę być dzielnym małym graczem.