Ataki na strony internetowe – recenzja

Czy można zabezpieczyć się przed atakiem hakera? Jeżeli tak, to jak to zrobić?

Kevin Mitnick – najsłynniejszy haker świata – niejednokrotnie powtarzał, że w swojej karierze o wiele częściej niż systemy łamał zwyczajnych ludzi. To jednak nie oznacza, że wszyscy bardziej doświadczeni użytkownicy komputerów będą szli w jego ślady – zawsze bowiem może znaleźć się ktoś, kto postanowi skrzywdzić ukochane dziecko, jakim dla każdego blogera/właściciela strony jest jego serwis.

Książka “Ataki na strony internetowe” to kolejna odsłona Szkoły hakerów, ale jeżeli nie zamierzasz zostać jednym z nich, to wspomnianą publikację możesz sobie spokojnie… zamówić.

Dlaczego warto zostać hakerem?

Trudno jest przecież zabezpieczać się przed atakami, o których nie ma się najmniejszego pojęcia, a prawda jest taka, że większość internautów raczej nie wie jak odbywa się przechwytywanie sesji, jak przebiegają ataki wymuszonego przeglądania oraz czym objawia się atak XSS. W “Atakach na strony internetowe” wszystko zostało opisane w taki sposób, że chociaż jej przeczytanie nie zrobi z kogoś hakera, to jednocześnie nawet początkujący użytkownik nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem jej treści, a to pozwoli mu zwiększyć bezpieczeństwo strony.

W przyjętej przez Szkołę hakerów skali trudności przyznano książce dwie na pięć gwiazdek. Dużą zaletą publikacji jest dołączenie szkolenia multimedialnego, na które składają się trzy płyty DVD z dwudziestoma modułami oraz specjalnym, szkoleniowym systemem operacyjnym. Dzięki nim czytelnik może od razu wypróbować nabytą wiedzę w praktyce i bez ryzyka, że uszkodzi sobie system lub stronę.

Zakazana wiedza

Niektórzy twierdzą, że tego typu porady nie powinny być tak łatwo dostępne, ale z drugiej strony, jeżeli ktoś będzie chciał rozpocząć działalność hakerską, to prędzej czy później trafi na forum lub ludzi, którzy podzielą się z nim zakazaną wiedzą. Dzięki istnieniu tych publikacji uczciwi internauci mogą więc legalnie zdobyć wiedzę, która pozwoli im przetestować bezpieczeństwo własnych stron.

Ataki na strony internetowe
Mariusz Gliwiński
Wydawnictwo CSH

Oprawa: miękka
Rok wydanie: 2012
Ilość stron: 236

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.