Brandon Mull – Gwiazda wieczorna wschodzi

Amerykański pisarz Brandon Mull to jeden z tych pisarzy, którzy nie musieli czekać na sukces. Już jego debiutancki “Baśniobór” zrobił z niego poczytnego i cenionego autora, a książka dotarła nawet na pierwsze miejsce listy bestsellerów dziecięcych prestiżowego “New York Timesa”.

Książka “Gwiazda wieczorna wschodzi” jest kontynuacją sagi Baśniobór – Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej wciąż próbuje przejąć władzę nad światem, a tak się nieszczęśliwie złożyło, że jeden z potężnych artefaktów został ukryty w Baśnioborze. Jak przystało na dobrą historię fantasy, tutaj także ważą się losy świata, więc młody czytelnik nie powinien narzekać na nudę

Czym jest Baśniobór?

Magiczna enklawa Baśniobór to dom dla różnych dziwnych lub uzdolnionych magicznie stworzeń. Dostają się do niego Kendra i Seth – dwójka dzieci, których dziadkowie są opiekunami Baśnioboru.

Książka “Gwiazda wieczorna wschodzi” przeznaczona jest dla młodych czytelników, więc starsi miłośnicy fantasy raczej nie znajdą tu ciężkiego klimatu oraz skomplikowanej fabuły. Tutaj wszystko opisane zostało w taki sposób, że od razu wiadomo, kto jest dobry, a kto zły. W przypadku książki dla dzieci nie jest to jednak wadą.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.