Emire Khidayer – Arabski świat

Arabski-świat

Kiedy myślimy o takich krajach jak Algieria, Arabia Saudyjska, Egipt czy Irak najczęściej pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy są kobiety w czadorach. Czy jest to właściwe skojarzenie? Można się o tym przekonać, sięgając po książkę zatytułowaną “Arabski świat” napisaną przez Emire Khidayer. 

Publikacja w bardzo przystępny i niezwykle ciekawy sposób przedstawia czytelnikowi wszystkie aspekty życia krajów arabskich. Już na wstępie można się przekonać, że wszystkie te kraje mimo wielu podobieństw, zasadniczo różnią się od siebie w wielu kwestiach. 

Emire Khidayer zwróciła bardzo dużą uwagę na gościnność i wierność. Są to cechy, które charakteryzują mieszkańców krajów arabskich. Oczywiście, nie zabrakło także tematów, o których na co dzień się nie mówi. Można więc poczytać o izolacji kobiet od ważnych spraw, a także o hermetyczności arabskiego świata.

Obca i nieco orientalna kultura – przynajmniej dla Europejczyków – została opisana przez Emire Khidayer w sposób niezwykle przystępny. Tak naprawdę w swojej książce porusza wszelkie tematy, które są ważne i o których chciałoby się wiedzieć więcej. Każdy, kto tylko interesuje się kulturą arabską, może przeczytać ciekawostki dotyczące języka, spraw rodzinnych, alkoholu, tematów tabu i religii. Ważne jest także to, że autorka daje także szereg wskazówek, jak należy zachowywać się w krajach arabskich, aby nikogo nie urazić.

Kup książkę Arabski świat za jedyne 26,00 zł.

Czytając tę publikację można przekonać się, że tak naprawdę w każdym z krajów arabskich panują nieco inne zwyczaje i nieco inne zachowania. Każde miejsce ma swoje tradycje i kulturę. Jest to doskonały przewodnik dla wszystkich tych, którzy interesują się tą kulturą i chcą dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

Arabski świat
Emire Khidayer
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 288
Cena: 29,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.