Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni

Któż z nas nie słyszał o sławnym Albercie, Albercie Einsteinie ? Człowiek, któremu nie wróżono żadnej kariery, który był tłamszony przez wychowawców i dodatkowo na każdym kroku dowiadywał się, że nie jest mu dane zostać kimś wybitnym.

Uczony przez zwykły przypadek odkrywa w sobie jednak żyłkę do przedmiotów ścisłych i doświadczeń, a to zmienia sposób postrzegania świata…

Michio Kaku jest znanym profesorem fizyki teoretycznej w City University of New York, na swoim koncie ma już kilka publikacji tematycznie związanych ze swoją pasją. Tym razem przedstawił nam książkę, w której znajdziemy wszystko to, co wielki geniusz Albert Einstein przebył za życia. Kaku splata w swojej książce historię życia Einsteina i jego dzieła. Daje zwykłym laikom możliwość zrozumienia talentu wybitnego człowieka.

Książka, mimo że traktuje o tematyce dosyć ścisłej, nie sprawi kłopotów nawet osobom, które o fizyce mają znikome pojęcie – tak samo jak prosty był sposób rozumowania zjawisk fizycznych przez Alberta Einsteina. Zostają tu one wyjaśnione, aby każdy czytelnik mógł sobie uzmysłowić jak prosta może być ta część nauki.

Jeżeli mamy ochotę oderwać się od fikcji literackiej serwowanej w każdej książce, możemy sięgnąć po to dzieło, dzięki czemu wyniesiemy z lektury trochę przydatnej wiedzy.

Kup książkę Kosmos Einsteina za jedyne 26,50 zł.

Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni
Michio Kaku
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 208
Cena: 32 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.