Najnowsza książka J. K. Rowling tylko dla wybranych

Książka „Casual Vacancy” jeszcze nie trafiła do sprzedaży, a już narastają wokół niej kontrowersje.

Chodzi o pierwszą powieść J. K. Rowling (autorki serii „Harry Potter”) dla dorosłych, której wydawca Casual Vacancy uznał, że wydawcy z innych krajów nie dostaną kopii do tłumaczenia aż do premiery.

W związku z tym do dnia premiery, czyli 27 września 2012 żaden inny wydawca (z dwoma wyjątkami) nie będzie mógł zapoznać się z rękopisem autorstwa Rowling. Oficjalnie chodzi o to, aby nikt nie zamieścił kopii w sieci.

Wspomnianymi wyjątkami będą jedynie Niemcy oraz Francja, gdyż te kraje otrzymają kopie przed czasem, aby tłumaczenia mogły ukazać się w tym samym dniu, co w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii (w przypadku Niemiec) i jedynie dzień później (w przypadku Francji).

Najbardziej niezadowoleni z takiej decyzji są oczywiście wydawcy z innych krajów, którzy mogą na tym stracić niemałe pieniądze. Warto jednak zauważyć, że przecież nikt ich nie zmusza do szybkiego wydania nowej książki autorki Harry’ego Pottera.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.