Ocalone z Titanica – Kate Alcott

„Ocalone z Titanica” to wstrząsająca historia opowiadająca o losach ludzi w obliczu ogromnej tragedii rozgrywającej się na największym parowym statku pasażerskim.

Tess, główna bohaterka powieści, rezygnuje z pracy jako służąca i postanawia skorzystać z szansy zabrania się na pokład słynnego statku „Titanic” płynącego do Stanów Zjednoczonych. Zdesperowana dziewczyna, dzięki swoim krawieckim zdolnościom decyduje się na zatrudnienie jako pokojówka u niezwykle aroganckiej i czasami nieznośnej sławnej projektantki mody Lucile Duff-Gordon, która płynie do Nowego Jorku zorganizować swój autorski pokaz mody.

Młoda i ambitna krawcowa stara się wykonywać swoje obowiązki możliwie jak najlepiej, co w pewien charakterystyczny sposób jest doceniane przez pracodawczynię. Tess zostaje przeniesiona z niezbyt przyjemnego poziomu E, na piękny pokład A, a następnie poznaje dwóch przystojnych mężczyzn. Jednym z nich jest sympatyczny marynarz, a drugim – tajemniczy milioner z Chicago.

Niestety, podróż nie trwa długo, a pasażerowie podczas czwartej nocy na pełnym morzu stają w obliczu niechybnej katastrofy. Kto się uratuje? Jaki będzie finał historii? Warto przekonać się o tym samemu.

„Magiczna opowieść o miłości, stracie i wyborach, których dokonujemy w obliczu katastrofy.” Sarah Jio

Powieść doskonale obrazuje zachowanie się ludzi nieprzygotowanych na katastrofę, którzy płynąc spełnić swoje marzenia o lepszym życiu, znaleźli się w obliczy ogromnej tragedii. W tej sytuacji, kiedy rządzą emocje i nie ma czasu na logiczne myślenie, czytelnik może zauważyć dwie odmienne postawy bohaterów – ludzi szlachetnych, odważnych i bezinteresownych, a także tych charakteryzujących się chciwością, nikczemnością i tchórzostwem. W książce przenikają się mozaiki przeróżnych postaw, temperamentów i charakterów.

„Ocalone z Titanica” to lekka, łatwa i przyjemna lektura doskonała na długi i ponury jesienny wieczór. Przedstawiona w niej historia, którą autorka oparła na podstawie autentycznych wydarzeń i wspomnień osób, które przeżyły zderzenie Titanica z górą lodową, ma swoją magię. Opowieść o Titanicu porusza, a z drugiej strony sprawia, że całość jest naprawdę interesująca. Warto jest także zwrócić uwagę na doskonałe dialogi i lekkość stylu autorki, dzięki czemu książkę czyta się z dużą przyjemnością.

Ocalone z Titanica
Kate Alcott
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Oprawa: miękka
Rok wydanie: 2012
Ilość stron: 463

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.