Ostatni dzień lipca – Bartłomiej Rychter

Najnowsza powieść autorstwa Bartłomieja Rychtera nosi tytuł „Ostatni dzień lipca”. Jest to opowieść, której akcja toczy się w latach 40.

W sierpniu 1944 roku czołgi Armii Czerwonej docierają na przedpola Pragi. Właśnie wtedy rozgrywają się dwie historie, których bohaterami są Polak i Niemiec. Pomimo tego, że panowie nigdy się nie poznali, łączy ich jedna rzecz: każdy z nich ostatniego dnia lipca rozpoczyna własne śledztwo.

W przypadku Niemca Klausa Enkela chodzi o zagadkę samobójstwa jego przyjaciela, który najprawdopodobniej wcale nie chciał odejść z tego świata. Polak Antonii Chlebowski musi natomiast wyjaśnić okoliczności śmierci telegrafistki, która umarła na jego oczach. Obaj bohaterowie mogą liczyć wyłącznie na siebie, gdyż nawet ich przełożeni wydają się być wrogo nastawieni do ich działań.

Autorem „Ostatniego dnia lipca” jest Bartłomiej Rychter – pochodzący z Sanoka pisarz, prawnik i menadżer. Jego debiutancka powieść „Kurs do Genewy” została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Ostatni dzień lipca
Bartłomiej Rychter
Wydawnictwo WAB

Czyta: Marek Lelek
Rok wydania: 2012