Paul Tobin i Joe Querio – Wiedźmin. Dom ze Szkła

dom-ze-szkla

Scenarzysta Paul Tobin i rysownik Joe Querio wspólnie stworzyli komiksową historię o wiedźminie i to nie o przypadkowym wojowniku trudniącym się wiedźmińskim fachem, ale o samym Białym Wilku.

W komiksie “Wiedźmin. Dom ze szkła”, który składa się z pierwszych pięciu zeszytów serii “The Witcher” wydanych przez amerykańskie wydawnictwo Dark Horse czytelnicy poznają nową historię Geralta z Rivii. Wszystko zaczyna się podczas wędrówki wiedźmina przez nawiedzony Czarny Las, gdzie słynny łowca potworów spotyka owdowiałego rybaka o imieniu Jakub. Jego zmarła żona wciąż daje o sobie znać, więc rybak postanawia towarzyszyć łowcy potworów. Wspólnie trafiają oni na tajemniczy Dom ze Szkła, jednak szybko okazuje się, że nie jest to miejsce, w którym warto się zatrzymywać. Znalezienie wyjścia i rozwiązanie zagadki tego dziwnego miejsca może przesądzić o ich życiu.

komiks-wiedzmin

Komiks “Wiedźmin. Dom ze Szkła” to ciekawa pozycja, która na pewno zainteresuje fanów twórczości Sapkowskiego i ekipy CDPROJEKT RED. Wymyślona przez Paula Tobina historia nie wymaga od czytelnika znajomości innych przygód Geralta, więc po komiks spokojnie mogą sięgnąć również te osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wiedźmińskim światem.

Rysunki Joe’ego Querio

Autorem niezwykle klimatycznej okładki są Mike Mignola i Dave Stewart. Jeżeli zaś chodzi o rysunki Joe’go Querio, to chociaż w wielu miejscach są one nieco zbyt uproszczone, to całość prezentuje się dobrze i mrocznie. Jak na przygodę Geralta, nie zabrakło również wątku miłosnego i to w fizycznym aspekcie.

Wiedźmin. Dom ze Szkła
Paul Tobin i Joe Querio
Wydawnictwo Egmont

Oprawa: twarda
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 136
Cena: 49,99 zł