Pierwsza polska powieść na smartfony

Kilka dni temu Korporacja Ha!art wydała pierwszą polską powieść na smartfony. Nosi ona tytuł „Schemat”, a jej autorem jest Konrad Polak.

Hipertekstowy utwór „Schemat” to wielowątkowy tekst, który pozwoli czytelnikom zapoznać się z fikcyjnymi zdarzeniami mającymi miejsce na ulicach Krakowa. W „Schemacie” zdrowy rozsądek miesza się z irracjonalnymi sceneriami snów, a próba zrozumienia relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną miesza się z chęcią panowania nad własnymi snami. Dlaczego akurat to miasto? Ponieważ mieszka i studiuje tam autor powieści.

Lektura „Schematu” różni się od tego, do czego przyzwyczajeni są miłośnicy tradycyjnych książek. W tym przypadku czytelnik musi szukać odpowiednich połączeń, dzięki czemu poznawanie fabuły można uznać za ciekawą przygodę.

Czy „Schemat” przypadnie do gustu polskim czytelnikom, którzy nawet po tradycyjne książki nie sięgają zbyt często? Chcielibyśmy poznać Wasze opinie na ten temat, a także na pytanie, czy preferujecie książki w tradycyjnej formie czy może raczej ich elektroniczne wersje.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.