Polski Harry Potter

Polskim Harrym Potterem ma okazać się Kajtuś Czarodziej – postać wymyślona już 80 lat temu przez Janusza Korczaka.

Jak donoszą media, o naszym polskim Harrym Potterze – Kajtusiu Czarodzieju, powstanie film. Wszystko to dlatego, że izraelskie wydawnictwo zainteresowało się przygodami polskiego czarodzieja. Jak podaje Instytut Książki, izraelskie wydawnictwo przetłumaczyło „Kajtusia Czarodzieja” na język angielski i chce wydać ją w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, a także w Izraelu.

Powieść o Kajtusiu naprawdę warto jest przeczytać – co od tego nie ma żadnych wątpliwości. Czy spodoba się ona amerykańskim i brytyjskim dzieciom? Izraelczycy są przekonani, że będzie to hit. Warto jednak zauważyć, że w powieści nie brakuje treści, które spokojnie można byłoby nazwać niepoprawnymi politycznie. Chodzi oczywiście o fragment, w którym Kajtuś walczy z karykaturalnym Murzynem.

Janusz Korczak jest autorem nie tylko „Kajtusia Czarodzieja”, ale także „Króla Maciusia Pierwszego” i wielu innych pozycji dla dzieci. Jest znany także ze względu na prowadzoną działalność popularyzatorską w obronie praw dziecka. To właśnie on jest prekursorem działań resocjalizacyjnych nieletnich, a także opieki nad dzieckiem trudnym.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.