Prawdziwa historia Rolling Stones

Satysfakcja

Książek o zespole The Rolling Stones wydano już co najmniej kilkaset, z czego tylko część ukazała się po angielsku.

Wydawać by się mogło, że to właśnie anglojęzyczni dziennikarze muzyczni mają najlepszy dostęp do materiałów dotyczących brytyjskich zespołów. Tymczasem na rynku pojawi się lada dzień książka Daniela Wyszogrodzkiego, zatytułowana “Satysfakcja. 50 lat The Rolling Stones”. Jest to nowe, uzupełnione wydanie kultowej biografii słynnego zespołu, która pierwszy raz ukazała się drukiem w 1989 roku.

Wyszogrodzki śledzi historię założonej przez Micka Jaggera grupy od szkolnych początków, gdy muzycy stawiali swoje pierwsze kroki na amatorskich scenach. Podsumowaniem biografii są informacje dotyczące jubileuszowej trasy Rolling Stonesów, zorganizowanej z okazji 50 urodzin zespołu.

Autorem książki jest znany dziennikarz muzyczny, mieszkający przez wiele lat w Nowym Jorku. Współpracował z takimi tytułami, jak dwutygodnik “Radar”, “Magazyn Muzyczny”, “Machina”, “Jazz Forum” i “Tylko Rock”. Był również redaktorem naczelnym czasopisma “Muza”, które ukazywało się w latach 2002-2004.

Autorem tekstu jest Rafał Chojnacki

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.