Prędzej świnie zaczną latać – Mark Blake

Już 28 listopada tego roku do księgarni trafi muzyczna książka zatytułowana „Prędzej świnie zaczną latać”.

Historia zespołu Pink Floyd napisana przez brytyjskiego dziennikarza muzycznego Marka Blake’a jest pierwszą pełną biografią tej legendarnej grupy. Ukazuje losy szkolnych kumpli z Cambridge, których albumy muzyczne „Dark Side of the Moon” i „The Wall” podbiły świat. Z książki można dowiedzie się, w jaki sposób stworzyli najbardziej widowiskowe spektakle wszech czasów, a także jak rozwinęły się solowe kariery członków tego kultowego zespołu.

Niektórzy dziennikarze porównują książkę „Prędzej świnie zaczną latać” do płyt muzycznych zespołu, które zawsze były bardzo dobrze przygotowane i ambitne. Jest to pozycja, która ma stać się ostatecznym rozliczeniem działalności kultowego angielskiego zespołu rockowego. Dopełnieniem całości jest posłowie Piotra Metza, która zakreśla czytelnikom polski kontekst Pink Floydów.

Autor biografii tego angielskiego zespołu – Mark Blake przez długi czas pracował dla magazynu „Q”, a także wspierał projekt „Mojo”. Jego artykuły pojawiły się  takich czasopismach jak „The Times”, „Daily Telegraph”, „Billboard” i „Classic Rock”. Wielokrotnie przeprowadzał wywiady z gwiazdami sceny muzycznej, wśród których warto jest wymienić między innymi Kurta Cobaina i Micka Jaggera.

W Polsce najnowsza publikacja Marka Blake’a ukaże się nakładem wydawnictwa Sine Qua Non, którego ideą jest wydawanie książek „z pasją”.

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.