Recenzja komiksu World of Warcraft Tom I

World of Warcraft pochłania wiele rozrywkowych aspektów życia codziennego począwszy od samej gry internetowej, która potrafi zabierać dziennie kilka godzin najwierniejszym graczom, przez planszowe adaptacje gry, książki oparte na uniwersum Warcrafta, różne gadżety towarzyszące w życiu codziennym (kubki, breloczki, podkładki pod mysz etc.) aż do … komiksów!

Gdy dostałem do recenzji pierwszy tom komiksu World of Warcraft stworzony przez Waltera Simonsona, Ludo Lullabima oraz Sandrę Hope serce zadrżało mi nieco mocniej. Oto czeka mnie kilka chwil (niestety, komiksy pochłaniam dosyć szybko) spędzonych w moim ulubionym świecie fantasy.

Pierwsze strony od razu uraczyły mnie nietuzinkowymi szkicami, nieco przytłaczającymi sam tekst, ale jednak to obrazy w komiksie oddają klimat całego dzieła. Komiks w żadnym momencie nie zawiera “cukierkowatości”. Wręcz przeciwnie – jest przesiąknięty brutalnością i dynamiką, jednak nie ma w nim nadmiaru krwi, dzięki czemu jest stonowany a jednocześnie współgra ze światem World of Warcraft i doskonale uzupełniając swoją fabułą poznane wcześniej zakątki świata Azeroth.

Fabuła nie nawiązuje do dotychczasowych przygód czekających na gracza w Warcrafcie, jednakże obracając się w jednym uniwersum dane jest nam odnaleźć postacie, z którymi spotykaliśmy się podczas gry tudzież w książkach o tej tematyce. Komiks ukazuje nam historię grupy gladiatorów pod dowództwem Reghara, w skład której wchodzą: nocny elf Broll Bearmantle, krwawa elfka Valeera Sanguinar oraz ork Bloodeye Redfist. Ich najlepszy wojownik – Bloodeye – zostaje otruty i umiera, a wtedy Reghar zostaje zmuszony do uzupełnienia drużyny jednym wojownikiem. Na ich drodze pojawia się Lo’gash, człowiek wyrzucony na brzeg Durotaru … i wtedy wszystko się zmienia.

Komiks został stworzony już w 2009 roku, jednak dopiero niedawno został przetłumaczony na nas rodzimy język. Tego zadania podjęło się wydawnictwo Egmont, a tłumaczenia z języka angielskiego dokonał pan Jakub Kowalski. Niebawem pojawić ma się drugi tom z tej serii, dlatego też czekam z niecierpliwością na dalsze losy Lo’gasha i jego kompanii. Na pewno moje oczekiwania nie zostaną zawiedzione.

World of Warcraft Tom I
Walter Simonson, Ludo Lullabi i Sandra Hope
Wydawnictwo Egmont Polska

Tłumaczenie: Jakub Kowalski
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 176
Cena: 39,99 zł