Recenzja książki Obiecaj mi (Richard Paul Evans)

Beth pracuje w pralni, razem ze swoją oddaną przyjaciółką – Roxanne. Życie bohaterki nie jest usłane różami, gdyż nieustannie musi zmagać się z takimi problemami jak męcząca praca z niewdzięcznym szefem na czele, mąż przebywający więcej poza domem niż razem z rodziną, tajemnicza choroba córki.

Kobieta jednak potrafi sobie z tym poradzić. Niestety, nawet pozorne szczęście nie trwa wiecznie. Zdrada męża i jego śmiertelna choroba stawiają Beth w sytuacji, której musi stawić czoła pomimo wszystkich przeciwności. Podczas swojej walki z losem bohaterka wspierana jest przez przyjaciółkę i córkę – Charlotte, dla której wytrwa wszystko. Pewnego dnia spotyka na swej drodze tajemniczego mężczyznę, który wywróci wszystko do góry nogami i sprawi, że nic już nie będzie takie jak wcześniej…

Na pierwszy rzut oka jest to historia jakich wiele, jednakże nagłe pojawienie się nieznajomego bohatera w lekturze całkowicie zmienia klimat powieści, czyniąc ją oderwaną od schematów. Dzięki temu zabiegowi czytelnik – dopóki nie pozna sekretów człowieka, który “obiecuje” – nie będzie mógł oderwać się od czytanej książki.

Autor powieści „Stokrotki w śniegu” stworzył kolejne dzieło, które pnie się po listach amerykańskich bestsellerów. „Obiecaj mi” to historia tak bardzo życiowa, że nawet mężczyzna z miłą chęcią pogrąży się w lekturze. Historia na tyle nietuzinkowa, że czytelnik nie ma ochoty odłożyć na później kolejnych rozdziałów. Historia uświadamiająca, że obietnice nie są tylko pustymi słowami.

Obiecaj mi
Richard Paul Evans
Wydawnictwo Znak

ISBN: 978-83-240-1662-4
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2011
Cena: 32,90 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.