Subiektywny remanent kina 13 po 13

Książka Lecha Kurpiewskiego i Roberta Ziębińskiego “Subiektywny remanent kina 13 po 13” to zbiór tekstów na temat… filmów.

Nie zawsze dotyczą one pozycji najlepszych, gdyż czasami autorzy skupiają się na filmach kontrowersyjnych lub takich, o których przeciętny miłośnik kina mógł nigdy nie słyszeć.

Ciekawy dobór filmów

Dobrym zabiegiem było pominięcie wielu filmów, które zazwyczaj trafiają do tego typu publikacji. W książce “Subiektywny remanent kina 13 po 13” nie znajdziemy więc tekstów o “Ojcu chrzestnym”, “Dziecku Rosemary” i wielu innych, powszechnie znanych i omawianych filmach. Jest to dobry zabieg, gdyż dzięki temu czytelnicy mają szansę poznać nowe tytuły zamiast po raz kolejny czytać o tych samych produkcjach.

Gdzie jest spis?

Książka ma jednak ogromną wadę, a mianowicie brak sensownego spisu treści, przez co chcąc odnaleźć konkretny tytuł czytelnik musi zgadywać czy trafił on do rozdziału “Twardziele w akcji” czy może “Filmy na początek wieku”. W innych książkach o filmach standardem są chronologiczne i alfabetyczne spisy omawianych tytułów, a tutaj tego brakuje.

Z wieloma argumentami przytoczonymi przez autorów można się oczywiście nie zgodzić, ale każdy ma prawo mieć własne zdanie, a czasami wskazanie słabych stron naszych ulubionych filmów może nam pozwolić spojrzeć na nie w innym świetle.

Kup książkę Subiektywny remanent kina 13 po 13 za jedyne 37,00 zł.

Autorami “Subiektywnego remanentu…” są Lech Kurpiewski i Robert Ziębiński. Ten pierwszy w latach 1995-2002 był redaktorem naczelnym miesięcznika Film, a następnie miesięcznika Świat Filmu. Na swoim koncie ma również teksty o filmach dla Newsweeka. Robert Ziębiński jest autorem książki “Dżentelmen” i opowiadań. On również pisał dla Newsweeka oraz innych gazet.

Subiektywny remanent kina 13 po 13
Lech Kurpiewski, Robert Ziębiński
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Oprawa: miękka
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 424
Cena: 44 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.