Zrobić Ratnera! Sukces i upadek w biznesie

„Zrobić Ratnera! Sukces i upadek w biznesie” to pozycja nie tylko dla kadry menadżerskiej, ale przede wszystkim dla tych, których interesują biografie ludzi biznesu oraz to, w jaki sposób wdrapać się na szczyt, osiągnąć sukces i – będąc u progu świetności – zrobić największą wpadkę, której jedną z najpoważniejszych konsekwencji jest strata majątku.

Gerald Ratner to niezwykle uzdolniony człowiek, który mimo tego że w najmłodszych latach swojego życia nie radził sobie zbyt dobrze w szkole, posiadał odpowiednie umiejętności, dzięki którym rozwinął mały rodzinny sklepik w dochodową firmę jubilerską o międzynarodowym zasięgu.

Trzeba przyznać, że pozycja ta jest niezwykle ciekawa, gdyż przedstawia wiarygodną i opartą na faktach historię młodego człowieka, który krok po kroku wspina się na kolejne szczeble kariery, prowadząc rodzinną firmę na sam szczyt. Niezwykły talent, zaangażowanie, dążność do osiągnięcia celu to tylko niektóre cechy, które idealnie charakteryzują głównego bohatera i zarazem autora.

Książka jest bardzo dobrą charakterystyką branży jubilerskiej zarówno w Wielkiej Brytanii, państwach Europejskich, jak i w Stanach Zjednoczonych, gdzie Gerald Ratner celnie zainwestował swoje pieniądze. Wzbudzanie zaufania klientów względem marki i zarządzanie coraz większym przedsiębiorstwem – to tylko niektóre kwestie, na które zwraca uwagę autor. Między sprawami zawodowymi, które są niewątpliwie głównym wątkiem, można także bez problemu odnaleźć fragmenty dotyczące rodziny, dzieci, czasu wolnego i problemów z żoną.

Jest to dobra publikacja dla przedsiębiorców, którzy mogą się przekonać, że nawet w życiu tak wielkiego człowieka jakim jest Gerald Ratner, pojawiły się osoby pyszne i chciwe; osoby myślące jedynie o swoich interesach i bezmyślne, które bardzo skutecznie potrafią ściągnąć człowieka na samo dno, nie pozostawiając mu grosza przy duszy. W publikacji pojawiają się także liczne zatargi z prasą, nieodpowiednimi dziennikarzami, którzy skutecznie potrafią zniszczyć człowieka. Jest to równie ciekawa kwestia, która zmusza czytelnika do zastanowienia się nad tym jak czuje się osoba, która jest przez cały czas atakowana przeinaczonymi wypowiedziami i fałszywymi informacjami na swój temat.

Szczere zwierzenia człowieka sukcesu, to naprawdę cenna lekcja dla czytelników, ale także doskonała przestroga przed tym, jak ważne jest to, co się mówi (zwłaszcza na wszelkiego rodzaju wystąpieniach publicznych). Jest to również bardzo dobry poradnik, który niesie ze sobą naukę o tym, jak podnieść się po porażce i w jaki sposób radzić sobie w dalszym życiu.

Książkę „Zrobić Ratnera! Sukces i upadek w biznesie” można polecić każdemu, kto lubi życiowe historie i biografie przedstawiające sylwetki ludzi biznesu, którzy tak jak inni mają różnego rodzaju problemy życiowe, a dodatkowo zajmują się zarządzaniem międzynarodowymi firmami, co zdecydowanie jest ogromnym wysiłkiem intelektualnym. Publikację tę czyta się z wielką przyjemnością, zwłaszcza że jest ona napisana bardzo przyjemnym i zrozumiałym językiem. Ponieważ akcja nie zwalnia nawet na moment, czytelnik nie może oderwać się od czytania.

Zrobić Ratnera! Sukces i upadek w biznesie
Gerald Ratner
Wydawnictwo Regan Press

Oprawa: twarda
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 277
Cena: 49 zł

Lubisz czytać? Najlepsza strona z ebookami w sieci czeka na Ciebie! Wszystkie najciekawsze nowości wydawnicze w jednym miejscu.