Historia marki Fender

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

gitara-fender

Pierwsze gitary marki Fender powstały w latach czterdziestych w warsztacie, w którym Leo Fender na na co dzień naprawiał radia.

W tamtych czasach powstał również pierwszy wzmacniacz gitarowy. Niewiele później, bo już w 1949 roku do sprzedaży trafiła gitara Esquire, którą wyróżniał brak pudła rezonansowego. Ogromny sukces i popularność marki Fender udało się osiągnąć zaledwie dwa lata później, kiedy to powstały gitary Broadcaster i Telecaster. Ta ostatnia wyposażona była w dwa przetworniki oraz przełącznik pozwalający wybierać poszczególne przetworniki. To, że Telecaster był wyjątkową gitarą najlepiej potwierdza fakt, że model ten produkowany jest do dzisiaj i to w prawie niezmienionej formie.

Nic więc dziwnego, że marka Fender szybko stała się rozpoznawalna na całym świecie, a jej gitary elektryczne i inne instrumenty cieszą się dużym zainteresowaniem muzyków.

Gitary marki Fender

Ciekawą ofertę gitar elektrycznych marki Fender można znaleźć w sklepie www.rigexpert.pl, który oferuje popularnego Stratocastera w kilku różnych wersjach. Jedną z nich jest widoczny poniżej Fender Deluxe Players Stratocaster RW 3TS, który przykuwa uwagę nie tylko świetnym brzmieniem, ale również stylowym designem.

stratocaster

Tańsze gitary Fendera

Ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grą na instrumencie i nie chcą wydawać zbyt wiele na gitarę, a jednocześnie chcieliby grać na czymś dobrym, powinni zainteresować się gitarami Squier, czyli tańszym wariantem gitar Fendera. Z pewnością będzie to o wiele lepszy wybór niż sięganie po instrument niewiadomego pochodzenia, który będzie miał problemy z trzymaniem stroju, co niestety często się zdarza przy niskiej jakości gitarach.