Jak kupić dobry mikrofon?

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

mikrofon-na-scene

O ile podczas prób odbywających się przy słabym nagłośnieniu jakość wykorzystywanego mikrofonu nie jest specjalnie istotna, to sytuacja wygląda inaczej podczas koncertu lub sesji nagraniowej przeprowadzanej w profesjonalnych warunkach.

Decydując się więc na zakup nowego mikrofonu, należy zastanowić się nad tym, do czego będzie się go wykorzystywało. Inne parametry będą istotne, jeżeli ktoś potrzebuje mikrofonu do nagrywania wokalu, a jeszcze inne przy nagrywaniu instrumentów. Na wstępie warto podkreślić, że mikrofon uniwersalny, który równie dobrze sprawdziłby się w każdej sytuacji jest dostępny… nie, niestety nie ma czegoś takiego. Można jednak poszerzyć swoją wiedzę w temacie mikrofonów oraz ich możliwości i przejrzeć propozycje sklepu www.muzyczny.pl, a wtedy na pewno znajdzie się coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mikrofonu?

Jeżeli chodzi o rodzaj mikrofonu, to podczas zakupu należy zwrócić uwagę na to, czy jest to mikrofon dynamiczny (stosowany np. na scenie) czy też pojemnościowy. O ile na scenie sprawdzi się mikrofon o charakterystyce kardioidalnej, to już do nagrywania kilku źródeł dźwięku lepsze będą mikrofony z szerszą charakterystyką. Nikomu też nie trzeba tłumaczyć, że w przypadku instrumentów marka odkrywa duże znaczenie i sprzęt znanych producentów jest zwyczajnie lepszy od tanich i byle jakich instrumentów. Jeżeli więc komuś zależy na kupnie mikrofonu dobrej jakości, to spokojnie może przyjrzeć się ofertom takich producentów jak Shure, AKG czy Audio-Technica. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i stałemu rozwojowi technologii firmy te oferują najwyższej jakości urządzenia rejestrujące dźwięk, które nadają się dla profesjonalistów i amatorów.

Chociaż powyższe wskazówki są przydatne i warto się z nimi zapoznać, to prawda jest taka, że osobie nieobeznanej z tematem i tak trudno będzie podjąć dobrą decyzję w kwestii zakupu dobrego mikrofonu. Dlatego też warto, aby sięgnęła ona po dodatkowe źródła i poradniki, jak chociażby wskazówki zebrane w tekście Na co zwracać uwagę przy wyborze mikrofonu? oraz poradniki Jak wybrać odpowiedni mikrofon na scenę? i Jak wybrać mikrofon?

Dzięki nim zakupy staną się o wiele prostsze, a nowy mikrofon sprawdzi się podczas codziennego użytkowania.