Jazz i James – duet doskonały

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Jose-James

Koniec roku zbliża się nieubłaganie, ale zostało jeszcze trochę czasu aby wybrać się na ciekawy koncert.

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się październikowy występ Jose Jamesa w ramach cyklu City Sounds. James wystąpi w warszawskim Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny 23 października br.

Jose James to jeden z najbardziej liczących się wokalistów amerykańskiej sceny. W swoich wykonaniach w sposób doskonały łączy elementy nowoczesnego jazzu i hip-hopu, a także dodaje odrobinę soulu, r’n’b i funku.

Soulowa płyta Blackmagic

Debiutem artystycznym wokalisty był album “The Dreamer” z 2008 roku, na którym znajdziemy bardzo nastrojowe ballady jazzowe. Drugą płytę Jose James wydał dwa lata później, w roku 2010. Płyta nosi tytuł „Blackmagic” i jak sama nazwa wskazuje jej główne utwory wykonane są w rytmach soulowych i r’n’b.

Na uwagę na pewno zasługuje trzeci krążek artysty, który powstał w tym samym roku (2010). Jest on wyjątkowy albowiem piosenki śpiewane są wyłącznie przy akompaniamencie fortepianu. Na instrumencie zagrał sam Jef Neve.

Nowa płyta Jose Jamesa

Najnowsze dzieło artysty to “No Beginning No End” – jazz w pełnej krasie. Ballady, soul lat 90 i soulowe kompozycje typu downtempo. Przy nagrywaniu płyty Jose James współpracował z takimi wybitnymi instrumentalistami jak: Robert Glasper, Chris Dave, Pino Palladino. Pięknego wokalu użyczyły: Hindi Zahara i Emily King.
Twórczość Jose Jamesa została doceniona przez organizatorów największych festiwali jazzowych: Lake Mission Viejo Jazzfest, Montreux Jazz Festival i North Sea Jazz Festival, na które James został zaproszony jako największe jazzowe odkrycie.

Co Jose James zaprezentuje w Polsce? Jakie utwory wykona? Czy poprzestanie wyłącznie na jazzowych kompozycjach, czy też pokaże cały wachlarz swoich wokalnych umiejętności? Koncert już nie długo. Fani mogą zobaczyć również Jamesa dzień wcześniej podczas koncertu we Wrocławiu. Można się jednak spodziewać, że muzyk zechce podbić polskie serca i pozostawić po sobie niezapomniane wrażenia, a swoimi płytami zagościć w polskich domach w deszczowe, jesienne wieczory.