Kings of Leon

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Niezwykle popularny obecnie zespół Kings of Leon został założony w Nashville w USA. Projekt od samego początku jest typowo rodzinnym przedsięwzięciem, gdyż założyło go trzech braci i ich kuzyn.

Nazwa grupy pochodzi od imiona ojca i dziadka wspomnianych braci (Leon). Chociaż w swoich rodzinnych stronach swego czasu zespół nie był zbyt popularny, szybko zdobył sławę w USA i Europie. Pierwszy, wydany w 2003 roku, album grupy nosił tytuł „Holy Roller Novocaine”, natomiast debiutancki „Youth and Young Manhood” z tego samego roku przyczynił się do sukcesu grupy. Jego tytuł został zaczerpnięty z książki autorstwa E. Hemingwaya.

„Aha Shake Heartbreak” była drugą, wydaną w latach 2004 – 2005 (początkowo w Wielkiej Brytanii, a później w USA) płytą, która pomogła zespołowi zdobyć wielu fanów. To właśnie z tego wydawnictwa muzycznego pochodzą słynne przeboje, w tym: „The Bucket” i „Four Kicks”. Pierwszy z nich dostał się nawet do dwudziestki najlepszych singli w Wielkiej Brytanii.

Warto wspomnieć także o występach z Pearl Jam i Bobem Dylanem, z którymi zespół grywał w 2005 – 2006 roku. Trzecia płyta zespołu „Because of the Times” promowana była singlem „On Call” i ukazała się w 2007 roku. Tym razem krążek został doceniony przez wielu wpływowych krytyków, a w pierwszym tygodniu sprzedano ponad siedemdziesiąt tysięcy egzemplarzy.

W 2008 roku muzycy głosili, że pracują nad czwartym albumem. Singiel „Sex on Fire” szybko zdobył wielu słuchaczy, a płyta „Only by the Night” sprzedawała się wyjątkowo dobrze. Jeżeli chodzi o nagrody i wyróżnienia, to w 2011 roku grupa otrzymała nagrodę Fryderyk za płytę „Come Around Sundown”, która została wydana rok wcześniej.

Dyskografia zespołu Kings of Leon (albumy studyjne):
„Youth and Young Manhood” (2003), „Aha Shake Heartbreak” (2004-2005), „Because of the Times” (2007), „Only by the Night” (2008), „Come Around Sundown” (2010).