Marianne Faithfull – dziewczyna Micka Jaggera

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

To dla niej liderzy The Rolling Stones napisali kawałek “As Tears Go By” – Marianne Faithfull miała wówczas jedynie 18 lat i z pewnością nie spodziewała się, że jej życie będzie takie wyjątkowe.

Piosenkarka jest spokrewniona ze słynnymi pisarzem, od którego nazwiska wzięło się określenie “masochizm” (Leopoldem von Sacherem-Masochem) oraz z Habsburgami (od strony matki). Przez kilka lat miała romans z Jaggerem. Nie mieli dziecka, gdyż Faithfull poroniła w 1968 roku, ale za to przez cały czas zajmowała się swoją karierą. Nie tylko nagrywała płyty, ale też grała w teatrze.

Przełomowy album Strange Weather

W międzyczasie odkryła ciemną stronę heroiny, a po zakończeniu romansu z liderem The Rolling Stones zdarzało się jej spać na ulicach. Na dobre udało jej się powrócić dopiero w 1987 roku, kiedy to nagrała krążek “Strange Weather”. Nie spoczęła wtedy na laurach, tylko regularnie wydawała mniej lub bardziej udane płyty.

Z wiekiem Marianne Faithfull podupadła nieco na zdrowiu (cierpi między innymi na chorobę wątroby), ale nie przeszkadza jej to w koncertowaniu. Na swoim koncie ma współpracę z heavymetalową Mettalicą (album “Reload”), a 31 sierpnia 2010 roku odwiedziła Polskę, co miało związek z koncertem “Solidarność: Twój anioł Wolność ma na imię”. Piosenkarka była jedną z występujących wówczas gwiazd, natomiast reżyserem koncertu był Robert Wilson.