Taylor Swift laureatką nagród MTV Europe Music Awards

Lubisz koncerty muzyczne? W takim razie odwiedź stronę MuzyczneKoncerty i wygraj bilety na najlepsze wydarzenia muzyczne w Polsce.

Aż trzy nagrody MTV Europe Music Awards zgarnęła Amerykanka Taylor Swift, która jest reprezentantką muzyki country.

Taylor Swift została otrzymała nagrody w kategoriach – najlepsza piosenkarka, najlepszy wykonawca podczas koncertów „na żywo” oraz najlepiej prezentująca się wokalistka na scenie i przed kamerami. Wyróżnienia te nieco osłodziły niedawną porażkę wokalistki na gali Country Music Awards, gdzie niestety nie otrzymała ani jednej statuetki.

Dla porównania idol nastolatek – Kanadyjczyk Justin Bieber otrzymał jedynie dwie statuetki w kategorii najlepszy wykonawca i najlepszy wykonawca pop. To już drugi rok z rzędu wokalista otrzymał prestiżowe nagrody w tych kategoriach.

Nagrodę w kategorii najlepsza piosenka przypadła Kanadyjce Carly Rae Jepsen za utwór „Call Me Maybe”. Piosenkarce przyznano także specjalną nagrodę dla najbardziej obiecujących nowych talentów. Nagrodę za najlepsze nagranie utworu muzycznego przyznano Psy za piosenkę „Gangnam Style”.

Galę rozdania nagród MTV Music Awards poprowadziła niemiecka modelka Heidi Klum, która nie tylko bardzo dobrze poradziła sobie w roli prowadzącej, ale także pięknie prezentowała się w najróżniejszych kreacjach. Nie zabrakło także specjalnej nagrody Global Icon, którą w tym roku przyznano zmarłej przed kilkoma miesiącami Whitney Houston.