LEGO Minecraft

lego-minecraft

Zjawisko konwergencji w popkulturze objawia się w najróżniejszych formach. Oto nadchodzi połączenie kultowej już gry polegającej na budowaniu z równie kultowymi klockami LEGO, która to marka jest tak znana, że nie trzeba jej przedstawiać.

Już w listopadzie do sklepów trafi nowa kolekcja klocków LEGO na podstawie gry wideo Minecraft. Składać się będzie z sześciu zestawów. Jak podają producenci, kolekcja powstała na życzenie fanów LEGO oraz Minecrafta przy ich czynnym udziale.

Pierwsza wersja gry komputerowej Minecraft została wydana w 2009 roku i zaoferowała nowatorski model rozgrywki oparty na kreatywnym tworzeniu otwartego świata z sześciennych bloków. Bardzo szybko zdobyła popularność i ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Zachęceni ogromem możliwości gracze wykorzystali potencjał tworząc własne scenariusze, mapy, budynki, a nawet odwzorowując autentyczne obiekty architektoniczne poświęcając przy tym długie godziny pracy.

Gra przeniknęła do kultury masowej wykraczając poza swoje podstawowe medium, jakim był komputer. Pojawiły się filmy nakręcone w uniwersum Minecrafta, a nawet maskotki przedstawiające charakterystyczne bloki. Teraz Minecraft zawitał także do klocków LEGO.

Tagi: ,