Nauka języka angielskiego przed maturą

nauka-jezykow-obcych

Jak najlepsze zdanie matury z języka obcego to wyzwanie dla coraz większej liczby uczniów.

Tradycyjnym sposobem nauki języka angielskiego przez maturą – poza nauką na zajęciach w szkole – jest rozwiązywanie testów z lat poprzednich. Dowiemy się z nich które typy zadań najczęściej się powtarzają i na co kładzie się największy nacisk. Pisemna matura nie wiąże się jednak z takim stresem jak egzamin ustny. Podczas matury pisemnej mamy dużo czasu na przemyślenie wszystkich zadań, zmiany i korekty. Z kolei matura ustna wymaga od nas szybkich i poprawnych wypowiedzi. Tu z reguły pojawia się najwięcej stresu i problemów.

Często zdarza się, że uczniowie nie są oswojeni z biegłą rozmową po angielsku, tym bardziej wobec osób, których nie znają. Jak pokonać tą barierę i zdać maturę na 100% ? Jeśli chcesz dobrze przygotować się do egzaminu warto zastanowić się nad wyborem szkoły językowej. W szkole Lincoln znaleźć możemy specjalny kurs o nazwie General English, przygotowujący do zdania egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Kurs ten oparty jest o obecne podręczniki i programy nauczania oraz na podstawie wytycznych MEN.

Wykorzystywany jest także szereg materiałów dodatkowych specjalnie przygotowanych przez wyspecjalizowaną kadrę doświadczonych lektorów pod kątem egzaminu maturalnego. Podczas takiego kursu przeprowadzany jest także egzamin próbny, podczas którego można sprawdzić swoją wiedzę i uzupełnić ewentualne braki. Na zajęciach są również dokładnie omawiane arkusze z poprzednich lat, wyjaśniając krok po kroku każde zagadnienie. Wszelkie wątpliwości uczniów mogą zostać zatem na bieżąco wyjaśniane przez prowadzącego.

Z takim przygotowaniem każdy uczeń z pewnością podejdzie do egzaminu bez zbędnego stresu, a sam egzamin nie będzie żadnym kłopotem.