Piękna i niebezpieczna Harley Quinn

Ze względu na to, że w kulturze popularnej nie brakuje atrakcyjnych bohaterek, mamy zamiar przybliżać Wam ich sylwetki. Tym razem wybraliśmy piękną i niebezpieczną Harley Quinn.

Harley Quinn początkowo nazywała się Harleen Quinzel. Ta fikcyjna postać zamieszkiwała uniwersum Batmana i pracowała jako psychiatra w szpitalu Arkham. Poznanie niepoczytalnego Jokera całkowicie zmieniło jej życie, gdyż zamiast spróbować go wyleczyć, kobieta zakochała się w nim do szaleństwa. Zdecydowała się nawet pomóc Jokerowi w uwolnieniu wielu niebezpiecznych więźniów, za co cofnięto jej licencję lekarską i umieszczono w tym samym zakładzie, w którym wcześniej leczyła.

Gdy zwolniono ją ze szpitala Arkham, postanowiła odnaleźć ukochanego i zostać jego dziewczyną, co panu J. – tak nazywała Jokera – nie do końca odpowiadało. Początkowo bawiła go obecność Harley Quinn, ale z czasem postanowił ją zabić.

Uważni czytelnicy z pewnością zauważyli podobieństwo (przynajmniej z imienia i nazwiska) do innej Harley Quin – postaci stworzonej przez autorkę kryminałów Agathę Christie.