Tancerka Nancy Callahan

Fikcyjna bohaterka Nancy Callahan jest tancerką egzotyczną, która swoje życie zawdzięcza Johnowi Hartiganowi – ostatniemu uczciwemu glinie w całym Sin City.

Jedenastoletnią Nancy poznajemy w chwili, w której porywa ją morderca dziewczyn Roark Junior. Ponieważ Roark jest synem senatora, los dziewczynki wydaje się być przesądzony. Nagle jednak pojawia się Hartigan, który wciąż wierzy w sprawiedliwość.

Chociaż udaje mu się uratować Nancy, to musi za to zapłacić ogromną cenę. Policjant trafia do więzienia i zostaje oskarżony o zbrodnie, których nie popełnił. Nancy Callahan – zgodnie ze złożoną obietnicą – regularnie wysyła mu anonimowe listy, dzięki którym policjant wie, że jego poświęcenie nie poszło na marne. Z czasem jednak wiadomości przestają przychodzić, przez co Hartigan postanawia wydostać się na wolność i upewnić się, że z Nancy wszystko jest w porządku. Niestety – wbrew planom policjanta – dziewczynka, która w międzyczasie dojrzała i stała się młodą kobietą, znajdzie się przez to w ogromnym niebezpieczeństwie.

Nancy Callahan bezskutecznie próbowała się zakochać w różnych mężczyznach, ale przez cały czas najważniejszy był dla niej Hartigan – policjant, który swego czasu uratował nie tylko jej życie, ale również niewinność.

Twórcą tej seksownej tancerki jest rysownik i scenarzysta Frank Miller. Jak na razie można ją „spotkać” w komiksach z serii „Sin City” oraz w zrealizowanym na ich podstawie filmie „Sin City: Miasto Grzechu”.

Podobne artykuły :