Nicolas Ghesquière odchodzi od Balenciagi

Największa gwiazda współczesnej mody odchodzi ze stanowiska głównego projektanta paryskiego domu mody Balenciaga. 

Nicolas Ghesquière – bo o nim mowa – jest jednym z najbardziej cenionych projektantów mody. Nie ma się więc co dziwić temu, że po piętnastu latach pracy dla domu mody Balenciaga wiadomość o jego odejściu zelektryzowała całą branżę.

Jak piszą największe gazety – „New York Times” i „Financial Times”, a także ocenia redaktor naczelna brytyjskiego „Vogue’a” – projektant miał rzeczywisty wpływ na to, co nosimy. W ostatnich dziesięcioleciach to właśnie Nicolas Ghesquière inspirował ekscytującymi projektami świat mody.

Według branżowego magazynu „WWD” zarówno projektant, jak i właściciel domu mody powołują się na wspólną decyzję o zakończeniu dalszej współpracy. Pewne więc jest, że Nicolas Ghesquière będzie piastował stanowisko dyrektora kreatywnego jedynie do końca tego miesiąca. Mówi się, że jego następcą ma być Brytyjczyk Christopher Kane.

Media spekulują, że powodem odejścia projektanta z Balenciagi jest konflikt z Pinault, który naciskał na większą komercjalizację projektów, zwiększenie rozmiarów ubrań, a także liczby akcesoriów, które przynoszą ponad siedemdziesiąt procent zysków. Nicolas Ghesquière, który uważany jest za wizjonera, chce tworzyć jedynie nowoczesne i awangardowe projekty, które wyznaczałyby trendy luksusowych marek. Wiadomo także, że projektant nie zgodził się na wypuszczenie na rynek tanich produktów, ponieważ chciał, aby marka zachowała swoją elitarność.

Projektant Nicolas Ghesquière dołączył do zespołu marki Balenciaga jako dwudziestotrzylatek. Już dwa lata później awansował na stanowisko dyrektora kreatywnego i z czasem z nieznanej marki uczynił Baleciagę jedną z najbardziej dochodowych i wpływowych w branży. Nie ma się więc co dziwić temu, że nazywany jest najbardziej innowacyjnym projektantem na świecie. Jego projekty noszą takie światowej klasy gwiazdy jak: Kate Moss, Nicole Kidmanm Kristem Stewart, Cate Blanchett i wiele innych.

Już teraz odwiedź kobiety w rajstopach i przekonaj się czym są prawdziwe moda, styl i rajstopy.