Trzysta milionów w Galerii Art NEW media

Wernisaż wystawy „Trzysta milionów” miał miejsce 6 października, jednak osoby zainteresowane jej zobaczeniem na żywo mają jeszcze dużo czasu. Wystawa w Galerii Art NEW media będzie dostępna do 10 listopada.

Tytuł wystawy nawiązuje do kwoty, na jaką wyceniana jest roczna wartość rynku sztuki w naszym kraju. Na wystawie zobaczyć można prace wielu polskich artystów (obrazy i filmy). Kuratorem wystawy „Trzysta milionów” jest Marcin Krasny.
300 milionów to według jednych osób dużo, a zdaniem innych o wiele za mało. Wystarczy zresztą wspomnieć, że kilka lat temu sprzedano w Londynie pracę „For the Love of God” autorstwa Damiena Hirsta za 50 mln funtów. Kwota jednego angielskiego dzieła sztuki dorównuje zatem całemu polskiemu rynkowi.

Jest jednak druga strona medalu: dzięki stosunkowo niskim cenom tworzonych w naszym kraju dziełom sztuki, inwestorzy mogą je tanio kupować i tym samym bezpiecznie lokować swoje pieniądze. Wystawa „Trzysta milionów” na pewno otworzy odwiedzającym oczy na takie zagadnienia, szczególnie że na co dzień się o nich raczej nie myśli.

 

Źródło: Galeria Art NEW media

 

Wystawa „Trzysta milionów”
Galeria Art NEW media
ul. Wilcza 28 m. 6, Warszawa