Instytut B61 – Ewolucja Gwiazd w Gdańsku

Katarzyna Groniec. fot. Tomasz Kulak

Projekt o nazwie Instytut B61 łączy w sobie koncerty, performance oraz instalacje, a w dniach 11 – 12 września odbędzie się spektakl Ewolucja Gwiazd, w którym weźmie udział wiele znanych polskich gwiazd.

Ten interdyscyplinarny projekt, łączący w sobie sztukę i naukę, pozwala widzom odbyć wyjątkową podróż, gdzie zobaczą jak wygląda życie pracowników Instytutu B61, a także samą Ewolucję Gwiazd.

Każdy z etapów podróży będzie urozmaicony ciekawymi atrakcjami, a goście będą mieli wyjątkowo bezpośredni kontakt z twórcami. Za warstwę artystyczną podczas Ewolucji Gwiazd odpowiadać będą między innymi: Katarzyna Groniec, LUC, Fisz/Emade, SOFA i Mariusz Lubomski.

Bilety dostępne są w cenie 35 złotych i pozwalają wziąć udział w jednej wycieczce, której czas wyniesie około 80 minut. Liczba biletów jest jednak ograniczona, dlatego też warto się pośpieszyć z ich zakupem. Zwiedzanie będzie odbywać się w 16 grupach po sześćdziesiąt osób, dlatego też bilety będą dostępne dla około 960 widzów.

Projekt realizowany jest w ramach obchodów Roku Jana Heweliusza, a jego scenariusz (autorstwa Jana Świerkowskiego) powstał w oparciu o zależności ewolucji gwiazd.

Instytut B61 – Ewolucja Gwiazd
Data: 11-12 Września 2011
Godzina: 18.00
Miejsce: Centrum Hewelianum