Kubuś Puchatek Banksy’ego zostanie sprzedany

Już w październiku pod młotek pójdzie czarno-biały szablon autorstwa Banksy’ego, przedstawiający Kubusia Puchatka z nogą w potrzasku.

Trzeba przyznać, że jak na pracę tak popularnego artysty street artu, cena wywoławcza wynosząca zaledwie osiemdziesiąt tysięcy dolarów to naprawdę niska kwota. Warto jest jednak zauważyć, że zainteresowanie kolekcjonerów już jest duże, więc z pewnością końcowa cena zostanie kilkakrotnie przekroczona.

“Kubuś Puchatek z nogą w potrzasku” to nie jedyna praca, która zostanie sprzedana na aukcji Urban Art w domu aukcyjnym Bonhams w Los Angeles. Do kupienia będą także inne prace artysty, między innymi „Lenin on Rollerblades” i „Precision Bombing”. Za pierwszą z nich trzeba będzie zapłacić przynajmniej pięćdziesiąt tysięcy dolarów, a za drugą – czterdzieści.

W dzisiejszych czasach tego rodzaju sztuka jest naprawdę bardzo dobra inwestycją, więc nie ma się co dziwić, że kolekcjonerzy już zacierają ręce i nie mogą doczekać się licytacji. Warto przypomnieć, iż na poprzedniej aukcji odbywającej się w Londynie – na której wystawiono dzieła Banksy’ego – za najdroższą z nich zapłacono ponad sto czterdzieści tysięcy dolarów, co przy szesnastu pracach dało w sumie ponad siedemset tysięcy dolarów.