Międzynarodowy Dzień Jamesa Bonda

Fani słynnego agenta 007 mogą już pomału zaczynać świętować, bo niedługo odbędzie się Międzynarodowy Dzień Jamesa Bonda.

W ten sposób postanowiono uczcić postać, która w tym roku kończy 50 lat (przynajmniej tyle minęło od powstania filmu “Dr No” (1962 r.), w którym to słynne “Nazywam się Bond. James Bond” zostało wypowiedziane po raz pierwszy.

Warto przy okazji wspomnieć o premierze filmu “Skyfall”, czyli najnowszej części z Danielem Craigiem w roli Bonda. Film pojawi się na ekranach kin już 23 października.

Ojciec Jamesa Bonda

Twórcą postaci agenta 007 był Ian Fleming – angielski pisarz, który oprócz kryminałów z Jamesem Bondem napisał również serię dla dzieci Chitty Chitty Bang Bang. Twórca urodził się 28 maja 1908 w Londynie. Zmarł 12 sierpnia 1964 w Canterbury.

Czy wiesz, że:

Kuzynem Fleminga jest aktor Christopherowi Lee, który najbardziej znany jest z tego, że wystąpił w największej ilości filmów w historii. Początkowo brano go nawet pod uwagę do roli agenta 007, ale ostatecznie wystąpił w filmie “Człowiek ze złotym pistoletem” jako Francisco Scaramanga.