V Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR

Już 13 lipca Poznań zmieni się w stolicę animacji, a to wszystko za sprawą piątej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR. W czasie siedmiu dni każdy będzie miał możliwość zapoznania się aż z dwustoma filmami animowanymi z każdego zakątka świata.

To jednak nie wszystko, co przygotowali organizatorzy, bowiem nie zabraknie także koncertów, spotkań, warsztatów oraz wykładów (w sumie ponad siedemdziesiąt różnych atrakcji), na które wstęp w większości jest bezpłatny. Od wtorku, 10 lipca w Pasażu Kultury na Starym Rynku w Poznaniu odbędą się pokazy „Animatora bez selekcji”, a więc poznańska publiczność będzie miała możliwość obejrzenia filmów, które niestety nie zakwalifikowały się do festiwalowego konkursu, a także wybrać jeden film, który stanie do filmowej rywalizacji o Złotego Pegaza posiadając przysłowiową „dziką kartę”.

Poznań będzie miejscem spotkania wybitnych osobistości związanych z filmem animowanym. Wśród gości znajdą się: Normand Roger, kanadyjski kompozytor muzyki do filmów animowanych, Marcy Page, czołowa producentka kanadyjskiej wytwórni National Film Board, Andrei Khrzhanovsky z Rosji, czy Izabela Plucińska, polska animatorka pracująca w Berlinie.

Organizatorzy V Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR nie zapomnieli także o najmłodszych, dla których także przygotowano specjalny program.