“Włoska gra” nowa gra miejska

15 września o godzinie 11:00 w Warszawie  rusza kolejna gra miejska. Tym razem pod nazwą „Włoska gra”.

„Włoska gra” jest kierowana głównie do osób, które uwielbiają klimaty lat czterdziestych. Nie zabraknie więc dopasowanych garniturów, przystojnych mężczyzn, a także wielkich pieniędzy. Całość ma nawiązywać do kina Coppoli, Marlona Brando i Ala Pacino.

Jeśli chodzi o fabułę, to gra miejska ma rozgrywać się w przeddzień wesela otwierającego film z 1972 roku. Oczywiście, wszystkie tradycje sycylijskiej rodziny zostaną zachowane i każdy będzie miał możliwość zostania przyjacielem Vito Don Corleone, a także zatańczyć na weselu córki.

Tego rodzaju gry miejskie już od jakiegoś dłuższego czasu stały się zupełnie nową formą rozrywki. Popularność zawdzięczają głównie temu, że łączą w sobie elementy happeningów, gier komputerowych, a także harcerskich podchodów. Gra polega głównie na tym, żeby odnajdywać wyznaczone na mapie punkty i stacje. Należy przez nie przejść, a także wykonać wydane zadanie. Nie brakuje z góry wyznaczonej fabuły, która jest ciekawa, a także nietypowych ćwiczeń, które można wykonywać wspólnie z rodziną i znajomymi.