XIX Międzynarodowy Festiwal Organowy

Już od 8 lipca we Wrocławiu ruszy kolejna edycja koncertów organowych pod hasłem „Non Sola Scripta”, które w tłumaczeniu z języka łacińskiego oznacza „nie tylko to, co zostało napisane”.

W ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Organowego “Non Sola Scripta” wrocławianie będą mieli możliwość wzięcia udziału w dziewięciu koncertach w wykonaniu ponad trzystu wspaniałych artystów (organistów, instrumentalistów i wokalistów) z Niemiec, Chorwacji, Belgii i Włoch.

Inauguracja dziewiętnastej edycji festiwalu odbędzie się 8 lipca z udziałem genialnego organisty Andrzeja Chorosińskiego. Z powodu awarii systemu powietrznego w organach Kościoła Uniwersyteckiego, w tym roku wszystkie koncerty odbędą się w Kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża znajdującego się na Ostrowie Tumskim. Jest to jedno z wielu najbardziej uczęszczanych miejsc przez turystów, a więc można przypuszczać, że koncerty będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem.

Wszystkie wieczory organowe rozpoczynać się będą w niedzielę o godzinie 19:00, a z dokładnym programem można się zapoznać za pomocą Internetu, albo wędrując wrocławskimi ulicami zwrócić uwagę na plakaty, które licznie porozwieszane są na terenie Wrocławia. Bilety na festiwal są dostępne w Centrum Sztuki „Impart” i można je także nabyć tuż przed koncertem. Ceny: 15 zł i 20 zł.