Spędź październikowy weekend w Trójmieście z Sopot Jazz Festival

Spędź październikowy weekend w Trójmieście z Sopot Jazz Festival

Wybitni artyści, wspaniałe produkcje, wyjątkowe koncerty, niezapomniane przeżycia. To wszystko już niebawem w Sopocie. W dniach 7-9 października odbędzie się Sopot Jazz Festival, międzynarodowe wydarzenie, którego nie można przegapić!

Program tegorocznego festiwalu jest wyjątkowy. Zobaczymy jazzowych artystów światowego formatu. Przez trzy dni zaplanowanych jest sześć koncertów. Wszystko na dwóch sopockich scenach: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże oraz Grand Pavilion w Radisson Blu Hotel. Kto zatem zaszczyci publiczność swoją obecnością?

Pierwszego dnia wystąpią: Michał Barański Quartet, znany wirtuoz kontrabasu i gitary basowej. Artysta wraz ze swoim zespołem zaprezentuje autorski projekt “Masovian Mantra”, łączący elementy folkloru polskiego i indyjskiego. Następnie, Shai Maestro Quartet – jeden z najbardziej obiecujących i utalentowanych pianistów jazzowych. Artysta zaprezentuje m.in. materiał pochodzący z jego szóstego albumu “Human”.

Kolejny dzień to występ Artura Dutkiewicza, który wraz ze swoim quartetem przedstawi wyjątkowy projekt muzyczny “Tribute To Tomasz Szukalski”. Będziemy wspólnie wspominać Tomasza Szukalskiego, legendę polskiego jazzu, największego polskiego saksofonistę tenorowego, w 10. rocznicę jego śmierci. Artur Dutkiewicz nazywany jest ambasadorem polskiego jazzu i jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych, to wieloletni przyjaciel Tomasza Szukalskiego, przez ponad 20 lat występował z nim w kwartecie oraz w duecie.

Dzień zakończy saksofonista Adam Pierończyk oraz Anthony Joseph wykonujący “Migratory Poets”. Jest to niesamowity projekt muzyczny Adama Pierończyka, w którym artysta manifestuje swą fascynację połączeniem słowa i muzyki improwizowanej.

W ostatni dzień Sopot Jazz Festiwal nie zabraknie wyrazistych prezentacji pełnych ekspresji oraz innowacyjności. Na scenie wystąpi bowiem Septet Agi Derlak. To utalentowana pianistka oraz kompozytorka, która zaprezentuje autorski program, wypełniony pięknymi, barwnie zinstrumentowanymi kompozycjami. Festiwal zakończy się przy dźwiękach trąbki jednego z najbardziej rozpoznawalnych współcześnie muzyków jazzowych pochodzących z Norwegii. Mathias Eick zaprezentuje materiał z najnowszego albumu “When We Leave”.

Przyjeżdżając na Sopot Jazz Festiwal nie zapomnijmy o noclegu. Apartamenty zapewniają więcej miejsca, niż standardowy pokój hotelowy. Dlatego wynajęcie mieszkania na Sopot Jazz Festival to kwestia dobra do przemyślenia. Swoją ofertą kusi BillBerry Apartments: https://billberry-apartments.pl/pl/apartamenty-sopot-wynajem. Idealna lokalizacja, pełne wyposażenie i umeblowanie, luksusowa łazienka oraz wszystkie niezbędne akcesoria codziennego użytku. Niezależnie od tego czy przyjeżdżasz sam, z rodziną lub z przyjaciółmi, samodzielny apartament to świetny wybór! Wygoda, komfort i niezapomniane wrażenia – to wszystko zapewni Ci pobyt na Sopot Jazz Festival w apartamentach BillBerry. Zapraszamy do Sopotu.

Organizatorami festiwalu są: Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART.

Źródło: https://billberry-apartments.pl/pl/blog/sopot-jazz-festival-2022

Tagi: ,