Egzorcysta w Kocham Kino w Multikinie

Egzorcysta

Jeden z najstraszniejszych horrorów w historii kina, zdobywca dwóch Oscarów i czterech Złotych Globów ponownie trafi na ekrany kin.

Film “Egzorcysta” w reżyserii Williama Friedkina zostanie wyświetlony w ramach cyklu Kocham Kino w Multikinie. Ambasadorką Kocham Kino jest Grażyna Torbicka.

Wersja, która zostanie zaprezentowana widzom została zrekonstruowana cyfrowo, dzięki czemu nawet po 40 latach, jakie upłynęły od premiery tego horroru, wciąż będzie budził strach wśród widzów.

Najstraszniejszy horror w historii kina

“Egzorcysta” w bardzo realistyczny sposób przedstawia historię dziewczynki, która która zostaje opętana przez demona. Jej sprawą zajmuje się dwóch księży – Karras, którego coraz częściej dopadają wątpliwości i pełen wiary ojciec Merrin. Dużą zaletą filmu są efekty specjalne, które do tej pory prawie się nie zestarzały.

kocham-kino-egzorcysta

Organizatorami Kocham Kino w Multikinie są Program Drugi Telewizji Polskiej, wydawca magazynu Kocham Kino oraz Multikino.

Seans filmu “Egzorcysta” odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 19:00 w następujących kinach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Stary, Browar, Sopot, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław.