Facepalm Fiction

Oparty na absurdzie serial internetowy “Facepalm Fiction” przepełniony jest klimatem filmów Quentina Tarantino, a jego konwencja nawiązuje do popularnej serii “Kasia i Tomek”.

Stan i Szogun atakują

Głównymi bohaterami “Facepalm Fiction” są Stan i Szogun. Wspólnie prowadzą firmę zajmującą się video realizacjami (co ciekawe, robią to również poza serialem). Chociaż bohaterowie prawie przez cały czas przesiadują w swoim biurze – znajdującym się w starej wieży ciśnień, gdzie na co dzień znajduje się studio aktorów – spotykają ich bardzo zróżnicowane przygody. Przykładem mogą być wizyta komornika i problemy z… jaskinią (niezbędną do zrealizowania nagrania zamówionego przez jedną z klientek).

Pojawiający się na ekranie aktorzy nieustannie improwizują, podobnie zresztą jak kamerzyści, ale pomimo tego serial przez cały czas trzyma poziom. Jego twórcom należą się brawa również z tego powodu, że tworzą go w wolnych chwilach i za własne pieniądze.

Dotychczas powstał jeden sezon składający się z ośmiu odcinków. Oprócz nich w internecie znaleźć można kilka specjalnych odcinków, a już niedługo zacznie się drugi sezon.

Serial online

Poniżej znajdziecie wybrane odcinki serialu “Facepalm Fiction”, natomiast całość można obejrzeć na kanale FacePalmFiction w serwisie YouTube oraz na tosiewytnie.pl.

Osoby poszukujące fotografa lub kamerzysty powinny natomiast rozważyć ofertę panów z wytwórni Facepalm Fiction, gdyż dzięki temu będą miały gwarancję nieszablonowej realizacji zamówienia. Dotychczas, oprócz tworzenia serialu, zajmowali się między innymi reklamami i teledyskami.