Helena Bonham Carter

Helena-Bonham-Carter

Pochodząca z arystokratycznej rodziny aktorka Helena Bonham Carter jest prawnuczką lorda Herberta Henry’ego Asquitha.

Arystokratyczne korzenie Bonham Carter

Asquith był byłym premierem Anglii. Babcią aktorki była lady Violet Bonham Carter (członkini Izby Lordów). Aktorka jest również krewną Anthony’ego Asquitha – reżysera, którego przykładowe filmy to “Opowiedzcie o tym Anglii”, “Pigmalion”, “Droga do gwiazd”, “Milionerka” i “Żółty Rolls-Royce”.

Bonham-Carter-Fight-Club

Mogłoby się wydawać, że osobie pochodzącej z takiej rodziny wszystko przyjdzie z łatwością, ale tak niestety nie było. Gdy Helena Bonham Carter miała 5 lat, jej matka przeszła załamanie nerwowe i trafiła pod opiekę psychiatry. Jakby tego było mało, kilka lat później ojciec aktorki dostał wylewu, którego następstwami były częściowy paraliż i utrata wzroku.

Początki kariery

W wieku 13 lat Bonham Carter wygrała konkurs recytatorski, a zdobyte w ten sposób pieniądze wykorzystała na to, aby zdobyć szansę na rolę w filmie. Opublikowała więc swoje zdjęcia u agenta trudniącego się w wyszukiwaniu nowych twarzy. Dzięki temu już dwa lata później zagrała w reklamie sprzętu hi-fi.

Carter-Rozmowy-z-innymi-kobietami

Jeżeli chodzi o filmy, Carter zadebiutowała w produkcji “Lady Jane”. Następnym filmem Heleny Bonham Carter był “Pokój z widokiem” i to właśnie ta rola pomogła jej w zdobyciu popularności.

Aktorka jest w związku z reżyserem Timem Burtonem, z którym ma dwójkę dzieci (córkę i syna).