Zmierzch: Przed świtem 2

Producenci liczą rekordowo wysokie zyski już w pierwszy weekend wyświetlania filmu „Zmierzch: Przed świtem 2”.

Już dziś wiadomo, że ostatnia część wampirzej sagi „Zmierzch” miała najlepsze otwarcie roku i podczas trzech dni zarobiła prawie trzysta pięćdziesiąt milionów dolarów na całym świecie.

Piąty film z serii „Zmierzch” opowiadający o losach nastoletnich wampirów w premierowy weekend zarobił prawie dwieście milionów dolarów poza Ameryką. To spowodowało, że „Zmierzch: Przed świtem 2” wysunął się na prowadzenie i przebił dotychczasowego lidera, czyli „Avangers”, który na starcie zarobił prawie sto osiemdziesiąt milionów dolarów.

Według „Hollywood Reporter” ekranizacja książki Stephanie Meyer (która już zapowiedziała napisanie kolejnych tomów) poza Stanami Zjednoczonymi zarobiła prawie dwadzieścia pięć milionów dolarów w Wielkiej Brytanii. Ogromny sukces film odniósł także w Rosji, Brazylii i we Francji.

Zgodnie z oczekiwaniami, na ostatnią część sagi wybrały się do kina głównie kobiety, które stanowiły niemalże osiemdziesiąt procent całej widowni. Biorąc pod uwagę wiek kinomanów, ponad połowa z nich nie miała skończonego dwudziestego piątego roku życia. Ekranizacja pięciu części sagi z Kristen Stewart i Robertem Pattinsonem w rolach głównych stała się najbardziej dochodową serią wszech czasów i do tej pory zarobiła ponad dwa i pół miliarda dolarów na całym świcie.

Podobne artykuły :