5 ciekawostek na temat gier z serii Half-Life

ciekawostki-half-life

Zarówno pierwszy Half-Life jak i jego kontynuacja uznawane są za jedne z najlepszych gier FPS, dlatego nie można się dziwić graczom, którzy nie mogą się doczekać gry Half-Life 3.

Na chwilę obecną nic jednak nie wskazuje na szybkie pojawianie się tej produkcji. Z drugiej strony, kiedyś gra na pewno się ukaże, szczególnie że wciągająca historia Gordona Freemana nie została zamknięta. Aby umilić Wam oczekiwanie na jakiekolwiek informacje o nowym Half-Life, przygotowaliśmy zbiór ciekawostek na temat gier należących do tej kultowej serii.

Pieniądze Valve pochodzą z Microsoftu

Założyciel Valve (firmy odpowiedzialnej za stworzenie Half-Life’a) Gabe Newell przez kilkanaście lat pracował w firmie Microsoft. Ponieważ miało to miejsce w wyjątkowo korzystnych czasach dla firmy Gatesa, Newell dzięki akcjom pracowniczym dorobił się ogromnych pieniędzy. Dzięki temu po odejściu z Microsoftu i założeniu własnej firmy, nie musiał się martwić o to, skąd wziąć pieniądze na produkcję gry.

microsoft

Pierwszy film na podstawie gry Half-Life: Half-Life Uplink (1999)

Wielu nawet najbardziej oddanych fanów serii nie zdaje sobie sprawy z tego, że już w 1999 roku powstał oficjalny film nawiązujący do gry Half-Life. Pięciominutowe nagranie pt. “Half-Life Uplink” zrealizowano jako jeden z materiałów reklamowych, ale nie został on zbyt dobrze przyjęty. Ze wspomnianym nagraniem możecie się zapoznać poniżej:

Scenarzysta gry Half-Life

Autorem scenariusza Half-Life’a jest amerykański pisarz Marc Laidlaw. Swoją pierwszą powieść pt. “Dad’s Nuke” wydał w 1985 roku. W szafce Gordona Freemana znajdującej się w pierwszej grze z serii Half-Life znajduje się nawet jedna książka napisana przez Laidlawa pt. “Trzydziesta siódma Mandala”. Podczas prac nad grą inspirowano się m.in. opowiadaniem “Mgła” autorstwa Stephena Kinga.

marc-laidlaw

Książka Half-Life 2: Raising the Bar

Wszystkich fanów serii z pewnością zainteresuje książka “Half-Life 2: Raising the Bar”. Jest to oficjalna publikacja poświęcona procesowi tworzenia najsłynniejszych gier firmy Valve. Niestety, książka została wydana w limitowanym nakładzie i obecnie trudno jest ją dostać.

half-life-rising-the-bar

Mewy w Half-Life 2

W drugiej części Half-Life’a w jednym z poziomów gracz dostaje do dyspozycji pojazd. Jeśli jednak nie będzie z niego korzystał przez dłuższy czas, obsiądą go mewy. A jak już coś obsiądą, to zaczną… jak to mewy.

mewy-half-life-2

Jeśli znacie jakieś inne ciekawostki związane z grami firmy Valve, podzielcie się nimi w komentarzach.

Podobne artykuły :

Wykorzystaj Minecraft gift code generator i ciesz się większymi możliwościami.